Fundacja Dobrego Startu

Borów 54/8
58-173 Roztoka

BANK ZACHODNI WBK
63 1090 2343 0000 0001 3344 0684„W jednym uścisku złączmy dłonie, niech wszystkie panie przyjdą też i tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres”.

29 czerwca br. odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków w roztockim przedszkolu. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, od dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji przedszkolnej.

Na zaproszenie przybyli: Wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, radny wsi Roztoka Edward Rajca, rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. Otwarcia uroczystości dokonała – prezes Fundacji Dobrego Startu Jolanta Nitarska, dziękując za współpracę wszystkim zaangażowanym w życie przedszkola. Następnie głos zabrały dzieci, które przedstawiły bogaty program artystyczny. Śpiew wesołych piosenek i recytowane wiersze na temat kończącego się pobytu w przedszkolu, wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji były prezentacją umiejętności zdobytych w trakcie całego roku. Na wielkie brawa zasłużył menuet w wykonaniu najstarszych przedszkolaków w aranżacji Tytusa Wojnowicza. Po wspaniałej części artystycznej przyszedł czas na dyplomy i prezenty dla dzieci oraz podziękowania.

Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz dyplom uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego. Natomiast rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali wychowawcom oraz personelowi wspomagającemu za trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom oraz za angażowanie dzieci w przygotowanie występu pożegnalnego, jak również wielu innych uroczystości przedszkolnych, które zawsze kończyły się wielkimi brawami.

Wszyscy wspaniale się bawili i nie zabrakło nawet łez szczęścia i wzruszenia. Przykro było pożegnać się z ulubionym przedszkolem, które cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym. Życzymy naszym wychowankom oraz ich rodzinom udanych i bezpiecznych wakacji.