Fundacja Dobrego Startu

Borów 54/8
58-173 Roztoka

BANK ZACHODNI WBK
63 1090 2343 0000 0001 3344 0684Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Roztoki, które 5 października obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu humory jak i pogoda dopisała, a więc zabawa była znakomita.

Główną atrakcją podczas imprezy było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki . Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat tego bardzo popularnego w naszym kraju warzywa. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na łyżce, było również przeciąganie liny, skoki w workach i ziemniaczana fotobudka. Dużo radości sprawiły przedszkolakom ziemniaczane pieczątki. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej.

Zakończeniem święta była degustacja ziemniaków upieczonych w ognisku. Ten jesienny dzień pachnący ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.