10 grudnia w świetlicy wiejskiej w Roztoce zapanował iście świąteczny klimat, a to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się po raz drugi z inicjatywy Fundacji Dobrego Startu. Do współpracy zaproszono podobnie jak w roku ubiegłym Szkołę Podstawową w Roztoce, Radę Sołecką, Grupę Odnowy Wsi, KGW, Radę Parafialną oraz po raz pierwszy Stowarzyszenie TILIA z Jugowej.

Ze wszystkich świąt dzieci najbardziej lubią Boże Narodzenie i najbardziej na nie czekają, dlatego przedszkolaki z Dobromierz wprowadziły wszystkich zebranych w klimat świąt pięknymi Jasełkami. Natomiast dzieci z punktu przedszkolnego w Roztoce zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce zimowej oraz świątecznej. Grupa dziewczynek przedstawiła taniec do piosenki Kuby Badacha „Mario, czy ty wiesz?” Kolejnym punktem imprezy był występ zespołu tanecznego Energy Dance ze Szkoły Podstawowej w Roztoce. Polskie kolędy można było usłyszeć w wykonaniu Kornela Skowrona oraz Martyny Dziury. Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym, pełnym szacunku oraz dobroci płynącej prosto z serca. Na jarmarkowej scenie wystąpił Teatr „Dwie Twarze” z Jugowej ze spektaklem „Opowieść wigilijna”. Nie lada atrakcją był występ międzynarodowego zespołu muzycznego „AR PO DE”, łączącego pasję tworzenia muzyki, która jest odzwierciedleniem wielu kultur z Armenii, Polski i Niemiec. W repertuarze zespołu można usłyszeć dźwięki muzyki greckiej, irlandzkiej, bałkańskiej, niemieckiej oraz polskiej. O jarmarku nie zapomniał również św. Mikołaj, którego wizyta wraz z pokazem fajerwerków zakończyła imprezę.

Podczas jarmarku prowadzona była licytacja dla Magdy Morawskiej- Boczanowskiej z Jugowej oraz jej syna Kajtka, którzy potrzebują pomocy finansowej niezbędnej do rehabilitacji. Zlicytować można było – żywą choinkę, bon upominkowy do salonu fryzjerskiego New Look Rafała Kucharskiego, chatkę z piernika, zaproszenie na zabawę walentynkową organizowaną przez Fundację Dobrego Startu, świąteczną nalewkę oraz plakat zespołu „AR PO DE” z autografami wszystkich jego członków.

Na stoiskach można było kupić pierogi, uszka, czerwony barszcz, domowe ciasta, kawę, herbatę oraz piękne ozdoby bożonarodzeniowe.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy, a w szczególności artystom, którzy zaprezentowali się na scenie, zarówno tym dużym jaki i tym całkiem małym. Zapraszamy w przyszłym roku na III Jarmark Bożonarodzeniowy.